نمایش پست‌ها در منو‌های مختلف+مخفی کردن پست‌ها با دسته‌بندی خاص از صفحه‌ی اصلی

اگر در وبلاگتون مطالب با دسته‌بندی متفاوت دارید، مثلا می‌خواهید از وقایع هر روز خود بنویسید و در کنارش مطالب تخصصی در حیطه‌ی کاری داشته باشید و همزمان مثلا در حال یادگیری زبان هستید و از آن هم می‌خواهید بنویسید، در حالت عادی همه‌ی این پست‌ها در صفحه‌ی اصلی شما نمایش داده خواهد شد..

اگر تعداد مطالب تخصصی شما زیاد باشد احتمالا دل‌نوشته شما بین این موضوعات گم شود یا اصلا نه دلتان بخواهد هر مطلب در یک منو نمایش داده شود(اگر دقت کنید، بلاگ خودم شامل دو منو است، خانه و فناورانه)، برای این‌کار مسیرهای زیادی وجود دارد که یکی از ساده‌ترین راه‌های آن را در این پست آموزش داده‌ام.

۱) ایجاد دسته بندی‌های متفاوت و اضافه کردن آن‌ها به منو

یک) وارد مسیر زیر می‌شویم:

posts -> categories

دو) دسته‌بندی جدید خود را با اسم مورد نظر اضافه می‌کنیم.

سه) حالا به مسیر می‌رویم تا این دسته‌بندی را به منوی خود اضافه کنیم.

Appearance -> menus

چهار) در این صفحه، در قسمت categories دسته بندی که می‌خواهید به منو اضافه شود را انتخاب کرده و روی گزینه‌ی Add to menu کلکیک کنید. به اینصورت این دسته‌بندی به منوی شما اضافه می‌شود و البته حتما روی save menu کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

پنج) حالا اگر وبلاگ خود را رفرش کنید، دسته بندی جدید شما به منو اضافه شده است.

شش) از این به بعد هر پستی که با دسته‌بندی جدید بنویسید هم به صفحه‌ی اصلی و هم به منوی مربوطه اضافه خواهد شد. (می‌توانید یک پست همین الان برای تست ایجاد کنید و سپس ادامه‌ی مسیر را پیش بگیرید.)

  • همان‌طور که گفتم حالا هر پستی بنویسید هم در صفحه‌ی اصلی به نمایش در می‌آید هم در منوی خاص خودش، و اگر نخواهید که در صفحه‌ی اصلی پست‌های با دسته بندی خاص نمایش داده شود، کافی است مسیر زیر را مطالعه کنید.

۲)مخفی کردن بعضی از دسته‌بندی‌ها از صفحه‌ی اصلی

روش‌های مختلفی برای اینکار وجود دارد که بنظرم پلاگین زیر ساده‌ترین راه حل است.

یک) در بخش plugins پلاگین Simply Exclude را افزوده و فعال کنید.

دو) این پلاگین به لیست پنل شما افزوده می‌شود، وارد بخش setting آن بشوید، حالا برای صفحه‌ی اصلی گزینه‌ی exclude را انتخاب کنید.

سه) به دسته بندی‌های خود بازگردید، میبینید که این پلاگین بخشی را به این قسمت افزوده است، حالا کافی است آن دسته‌ای که نمی‌خواهید در صفحه‌ی اصلی نمایش داده شود  را در لیست پیدا کرده و گزینه‌ی مربوط به home/front آن را تیک دار کنید.


چهار) حالا دیگر پست‌های با آن دسته‌بندی درصفحه‌ی اصلی نمایش داده نمی‌شود. باقی گزینه ها هم که برای عدم نمایش پست‌ها در بخش‌های دیگر است را نیز می‌توانید به دلخواه چک کنید.