نمایش آخرین پست سایت‌های دیگر در سایت خودمان

در تصویرهای زیر دو مدل نمایش آخرین پست‌ سایت‌های دیگر در وبلاگ خودمان را مشاهده می‌کنیم.

یکی در صفحه‌ای مجزا(تصویر از سایت شهرزاد) و دیگری در بخش سایدبار.(تصویر از سایت آقا معلم).

یکی از پلاگین‌های مناسب برای این کار، پلاگین wp rss aggregator می‌باشد.

مراحل انجام کار:

۱)ابتدا این پلاگین را در بخش افزونه ها، نصب و فعال کنید.

۲) به بخش add new پلاگین بروید و مانند تصویر تمام سایت‌هایی که میخواهید فید آن‌ها را داشته باشید را ثبت کنید.

یعنی برای هر وبلاگ یکبار باید این مرحله را انجام دهید.

در شکل بخش‌های مهم را مشخص کرده‌ام، در اولین بخش هر چیزی که وارد کنید را بعدا می‌توانید موقع نمایش استفاده کنید، مثلا می‌توانید نام نویسنده سایت، یا یک توضیح خیلی مختصر در مورد آن شخص باشد، کاملا سلیقه‌ای است.

در بخش دوم، آدرس فید آن سایت را وارد می‌کنیم.(دقت کنید آن اسلش آخر را بگذارید با نبودن آن، نمایش آخرین پست دچار مشکل می‌شود و ممکن است پست‌های چندروز قبل‌تر را نمایش دهد.)

و در بخش سوم مشخص می‌کنیم که چندپست از آن سایت نمایش داده شود، اگر این عدد را به یک محدود کنیم، تنها پست آخر را نمایش می‌دهد، شاید شخصی در یک روز بیش از یک پست قرار بدهد و زمانی که این رقم روی یک باشد، تنها آخرین پست آن روز را نشان می‌دهد.

۳) بعد از ثبت کردن همه‌ی سایت‌ها به بخش تنظیمات بروید و در آن‌جا مشخص کنید که در مجموع چندپست نمایش داده شود، نام نویسنده و تاریخ پست نمایش داده شود یا نه، source نشان داده شود یا نه، که همان نامیست که خودتان وارد کردید.

در این بخش یکسری تنظیمات سلیقه‌ای وجود دارد که می‌توانید با فعال و غیرفعال کردن آن‌ها ببینید که کدام یک باب میل شما است.

طول صفحه زیاد بود و به این علت عکس نگذاشتم، اگر سوالی بود بپرسید.

۴)  با انجام این‌کارها،  در بخش نوشتن پست و صفحات یک گزینه‌ی جدید اضافه می‌شود، مانند شکل زیر

rssروی آن کلیک کنید، در پنجره‌ی باز شده لیست تمام فیدهایی که ساخته‌اید نمایش داده می‌شود، روی دکمه‌ی add shortcode کلیک کنید.

حالا یک شورتکد را در صفحه می‌بینید، مثل شکل زیر، اگر می‌خواهید در یک صفحه‌ی مجزا این لیست را داشته باشید، که مرحله چهار رو با ساخت یک صفحه‌ی جدید انجام دهید و آن صفحه را به قسمت منوهایتان اضافه کنید، همین.

گزینه‌ی feed limit را هم به همان صورت پیش فرض قرار دهید، اگر آن را تغییر دهید، هر عددی که قرار بدهید، در صفحه همان تعداد پست را نمایش می‌دهد و بقیه در صفحه‌ی دیگر نمایش داده می‌شود.(می‌توانید تست کنید و تغییرش را ببینید.)

ولی اگر می‌خواهید این بخش را در سایدبار داشته باشید، همین یک خط در عکس بالا را کپی کنید و به سراغ مرحله‌ی بعد بروید.

۵) از مسیر زیر به بخش اضافه کردن ویجت ها بروید و مورد Text را انتخاب کرده و به ساید بار اضافه کنید.

appearance -> widget -> Text

و در بخش اضافه شده، عنوان مورد نظر خود را وارد کنید و شورت‌کد مرحله‌ی قبل را هم وارد کنید و آن را ذخیره کنید.

امیدورام که براتون مفید باشه، اگر جایی رو گویا توضیح ندادم می‌تونید سوال کنید.

پی‌نوشت: برای سایت خودم رو هنوز کامل نکردم(بلاگ ساده و خلوت رو بیشتر ترجیح می‌دم.) ولی برای تست چندتا سایت اضافه کردم که در این لینک می‌تونید مشاهده کنید.

پی‌نوشت تقدیمی: این پست تقدیمی است به دوست‌جانم که این سوال رو ازم پرسیده بود. : )

۳ دیدگاه برای “نمایش آخرین پست سایت‌های دیگر در سایت خودمان

 1. سلام لیلا عزیز
  ممنونم از مطلب خوبت. خیلی وقت بود می‌خواستم ببینم چه افزونه‌ای این کار رو می‌کنه و به همین خاطر از دیدن این نوشته تو کلی ذوق کردم :))

  یک سوال داشتم.
  من تمام کارهای لازم رو کردم – اینطور فکر می‌کنم – و افزونه فعال شده و به سایدبار هم اضافه شده. اما در انتهای لیست دکمه‌ای با عنوان Older post میاد و شلوغ میکنه لیست رو. چطور میشه اون رو حذف کرد (دیدم لیست تو اون دکمه رو نداشت، گفتم ازت بپرسم. البته قبل سوال دستکاری کردم افزونه رو، اما به جواب نرسیدم).

  1. سلام
   چقدر خوب که براتون مفیده بوده.
   تو بخش setting این پلاگین ، عدد جلوی Feed display limit رو متناسب با تعداد بلاگهایی که ثبت کردید بگذارید، اگر مثلا ۱۵ تا بلاگ ثبت کرده باشید و تعداد رو اینجا ۱۰ بگذارید، ۱۰ تا مطلب آخر رو نشون میده و برای بقیه older post میگذاره.

   ممنون برای معرفی پست‌ها در وبلاگتون. : )

دیدگاه ها بسته شده.