لذت حل کردن(شدن) یک سوال در دنیای برنامه نویسی

یکی از لحظات پرچالش زندگی برای من دیدن خطا در مسیر برنامه نویسی و یا بلد نبودن چیزی است که می‌خواهم در رابطه با آن کد بزنم و البته که برایم دوست داشتنی است.

به رفتارم که بیشتر دقت می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که، برنامه نویسی برای من flow است.

دوست ندارم در این مواقع کسی صدایم بزند یا حتی تکان بخورم، سال‌ها پیش که بیشتر پای کامپیوتر بودم این حس را بیشتر تجربه می‌کردم، چقدر بدخلق(شما بخوانید شاکی) می‌شدم وقتی صدایم می‌زدند که بیا غذا بخور مُردی، و این یکی از مواردی بود که می‌توانست من را تا صبح بیدار نگه دارد، اصلا متوجه گذر زمان نمی‌شدم.

چندروزی بود که به علتی درگیر درست کردن  تایم لاین بودم، البته روی وبلاگ دیگری به درستی تست کرده بودم ولی روی وبلاگ خودم ظاهرش مشکل داشت و درگیر درست کردن آن بودم.

طبق عادت شروع به سرچ کردم و در چند گروه تلگرامی مرتبط عضو شدم و از چندنفر هم با واسطه سوال کردم، تا در نهایت توسط عمو گوگل و کمی تغییر توانستم رفعش کنم، و بار دیگر نیاز شد به خودم بگویم که نترس و اگر روش گفته شده جواب نمی‌دهد طور دیگری عمل کن.

همیشه در سرچ کردن به قدرت درست سرچ کردن پی می‌برم. اینکه بتوانی کلمات کلیدی که دنبال آن‌ها هستی را به درستی انتخاب کنی، این انتخاب تاثیر زیادی روی به نتیجه‌ی درست رسیدن و کم شدن زمان سرچ دارد.

در بخش اول انجام این کار به یک غریبه اعتماد کردم، یوزر و پس وبلاگم را به او دادم(البته وبلاگ دیگری که هیچ چیزی روی آن نیست)، لطف کرد و کمکم کرد و از او نکات تازه‌ای یاد گرفتم و ممنون لطف او هستم.

 چندروزی که عضو گروه بودم و چک می‌کردم دریافتم که در هر موردی که توانایی دارد کمک می‌کند، خدا زیاد کند این دخترهای برنامه نویس را. : )

امیدوارم که به صورت جدی به دنیای برنامه‌نویسی که از علایقم هست بازگردم، و از سطح مبتدی خارج شوم.

برنامه‌نویس درونم از آن موجوداتی است که هیچ وقت ساکت نمی‌شود و می‌گوید برایم وقت بگذار، از آن رویاهایی که با ذوق در موردش حرف می‌زنم و فکر می‌کنم، احتمالا چشمانم نیز برق می‌زند.

پی‌نوشت: می‌شد این تایم لاین را خیلی راحت با پلاگین ایجاد کرد  و بسیار زیباتر از چیزی که می‌بینید، منتها چون دوستی که از من این سوال را کرده بودند بدون پلاگین مدنظرشان بود، من هم بدون پلاگین تست کردم و نکات جدیدی آموختم.(از دوست سوال کننده نیز ممنونم.)