بدست آوردن رتبه‌ی سایت در کلمات کلیدی

دانستن رتبه‌‌ی سایت در کلمات کلیدی و بهتر کردن آن همیشه از دغدغه‌های سئوکاران است و البته کسانی که خودشان روی سئو سایت‌شان کار می‌کنند.

شاید ساده‌ترین کار این باشد که کلمه‌ی کلیدی مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنیم و بعد از آن نتایج را بررسی کنیم، اگر در صفحه‌ی اول و دوم گوگل باشیم، زود به نتیجه خواهیم رسید.

اما غیرمنطقی است رتبه‌ی سایت خود را در یک کلمه‌ی‌کلیدی که تازه روی آن شروع به کار کرده‌ایم و شاید در صفحات هفتم، هشتم به بعد یافت شود را با چک کردن یکی‌یکی صفحات پیدا کنیم.

چند ابزار برای این‌کار تست کرده‌ام و یکی از آن‌ها که بنظرم ساده‌ترین کاربری و دقیق‌ترین خروجی را می‌دهد و البته رایگان است را معرفی می‌کنم.

با این برنامه می‌توانید به راحتی رتبه‌ی سایت در کلمات کلیدی را در یک تاریخ خاص برای خود ثبت کنید و بعد از مدتی که روی آن کلمه کار کردید، مجدد رتبه‌ی خود را چک کنید و ببینید که تغییراتی که انجام داده‌اید تا چه حد موثر بوده است.

-ابتدا برنامه‌ی  free monitor for google را دانلود و نصب کنید.

-بعد از اجرای برنامه، محیط ساده آن را می‌بینید، روی علامت + کلیک کرده و آدرس سایتی که می‌خواهید کلمات کلیدی آن رابررسی کنید را وارد کنید. (من سایت آموزش زبان هیوا را انتخاب کرده‌ام.)

برنامه بررسی رتبه‌ی سایت در کلمات کلیدی

-در پنجره‌ی بعدی که باز می‌شود کلمه(کلمات)کلیدی خود را وارد کرده و ok کنید.

وارد کردن کلمات کلیدی

-حالا به صفحه‌ی اول بازمی‌گردید، روی علامت جستجو کلیک کنید، بعد از کمی پردازش مانند عکس زیر رتبه‌ی شما برای هر کلمه‌ی کلیدی نمایش داده می‌شود.

خروجی برنامه free monitor for google

نکته: به طور پیش‌فرض تنظیمات جستجوی روی ۱۰ نتیجه‌ی اول است، از تب option این مقدار را تغییر دهید تا اگر نتیجه جستجوی شما در ده سایت اول نبود، باز هم قادر باشید رتبه‌ی خود را ببینید.

افزایش مقدار جستجوی نتایج بررسی

پی‌نوشت: با توجه به اینکه، این برنامه نیاز به استفاده از آپی غیرایرانی ندارد، نتیجه‌ی آن تقریبا با جستجوی گوگل یکسان است.

۲ دیدگاه برای “بدست آوردن رتبه‌ی سایت در کلمات کلیدی

    1. خواهش می‌کنم.
      فقط باید حواستون باشه که درفواصل زمانی کوتاه و خیلی زیاد از این برنامه استفاده نکنید وگرنه گوگل شما رو به عنوان اسپم شناسایی میکنه و نرم‌افزار براتون کار نخواهد کرد.

دیدگاه ها بسته شده.